aracınıza profesyonel dokunuşlar

Aracınıza Profesyonel Dokunuşlar

Ve tatil bitti…

Çok zor bir durum olduğunu biliyoruz, ama artık dönüş zamanı geldi. Çok uzun zamandır ilgilenmediğiniz otomobiliniz size bir fedakarlık yapıp çok özlediğiniz evinize geri götürecek.

Ama unutmamamız gereken bir şey var; tatil süresince otomobilimize hiç ilgi göstermedik…

Ağaç altına bıraktık reçine saldırısına uğradı, güneşte bıraktık aşırı güneş ışınları boya üzerinde solmalara sebep oldu. Plajdı, denizdi derken aracın iç bölümünde taban ve koltuklar olmak üzere her yeri kum yaptık ve tozlar aracı kirletti ve mikrop yuvası haline geldi.

Uzun bir yolculuk sonunda evimize kavuştuk ve şimdi arabamıza bakım zamanı…

Detaylı iç temizlik ve sterilizasyon

Deniz ve plaj sonrasında kum koltuklara ıslak mayo ile oturmak hem nemden koltuğun kirlenmesine hemde kumların taban halısı gözeneklerine girmesi yüzünden detaylı koltuk taban ve tavan temizliği yapılması gerekir.

Bu temizlik işlemi sonrasında  araç içinde biriken bakteriler için ozonla sterilizasyon yapılır.

Boya yüzeyinde solmalar

Aşırı güneş ışınları kapalı bir garajda durmayan otomobilin boyasında zamanla solmalara ve krozyona sebep olabilir. Bu sıkıntı gözlemlendiğinde boya yüzeyini temizleme çizik giderme ve boya koruma işlemi yapılmalıdır…

Seramik boya koruma

Boya yüzeyine uygulanan bu koruma işleminin hem aracın çizilmesini önlemeye hemde uzun süreli parlak kalmasını sağlayarak pırıl pırıl bir otomobile binmeniz için son dönemde çok tercih edilen bir sistemdir.

Sinek temizliği

Uzun yolda araca seyir halindeyken havada uçan sineklerin hızla giden araçların tampon far ve motor kaputuna yapışması ve sinekte bulunan aşırı asidin araca zarar vermemesi için özel ürünlerle temizlenmesi gerekir.

Jant temizliği

Aracınızın kullanım esnasında toz halinde aşınan balatasının jant üzerine ısınmayla yapışması sonucu, jant boyasının etkilenip eski bir görünüm almasını ve estetik açıdan görünümünün hoş olmamasını sağlayacaktır.

Zift atıkları

Havanın sıcak oluşu ve karayollarının bakım ve onarım zamanlarında tamir yapılan yolların erimesi sonucunda tekerleğin yerdeki zifti boya yüzeyine atması sonucu zift maddesinin kimyasal olması boyaya aşırı zarar verecektir. Bu sorununda özel ürünlerle temizlenmesi gerekmektedir.

Reçine atıkları

Aracınızı tatil esnasında park ettiğiniz veya herhangi bir yerde bir ağacın altında durması reçine atıklarına sebep olacaktır. Bu da boya üzerinde yanmalara ve solmalara sebep olacaktır temizlenmesi şarttır.

Far temizliği

Zamanla kullanım esnasında aracınızın farların yüzeyi solar ve gece görüşlerinde sağlıksız durumlara yol açar bunların özel yöntemlerle temizlenmesi gerekir.

Boya koruma filmi

Aracın boya zemini özel transparan bir koruma malzemesi ile kaplanır. Bu işlem aracınızı çizik, reçine, zift ve güneş ışınlarından korur. Son dönemde çok talep gören işlem aracınız için oldukça faydalıdır.

ÖNERİLEN SAYFA

araç şarj otopark

Araç Şarj / Otopark

Elektrikli araçların kullanımının her geçen gün artmaya devam ettiği ülkemizde, bizde Carismax olarak bu konuda …