araç temizliği

Araç Temizliği Yaptırmak

Araç temizliği yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Bin bir emek ve zahmetle aldığımız araçların temizliği ne denli önemlidir? Araç temizliği salt görsellik mi taşımaktadır? Aracımızın ömrüne faydası var mıdır? Bu yazımızda sizleri araç temizliği hususunda çok daha ayrıntılı bilgilendirmeye çalışacağız.

Araç temizliği, aracınızın sadece görsel açıdan temiz ve bakımlı durmasını sağlamaz. Ayrıca aracınızın ömrünü ve hiç kuşkusuz verimliliğini de arttırır. Araç temizliği çok kapsamlı ve ciddiyet isteyen bir iştir. Örneğin sadece koltuk temizliği deyip geçemezsiniz. Kumaşın cinsine göre ürün kullanmalı, kullandığınız ürünün kirlenmeyi geciktirdiğinden ve kumaşı yenilediğinden de emin olmalısınız. Bu oldukça basit bir örnek. Araçların ne denli ayrıntılı olduğunu düşünürsek, evet araç temizliği bir o kadar mühim ve olmazsa olmaz bir durum olduğunun farkına varabiliriz. Yine bir başka örnek verelim. Örneğin cam temizliği hem görsel açıdan, çok daha önemlisi seyahat esnasında güvenliğiniz ve emniyetiniz açısından son derece önemlidir.

Araba temizliğinin insan sağlığına faydaları

Araç temizliği demek ayrıca hijyen demektir. Plastik aksanlar, koltuk döşemeleri daha envai noktada hijyen sağlamak, hem sizin, hem ailenizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Hijyen demişken, klima temizliği de sağlık açısından fevkalade önemli  bir noktadır. Temizlenmeyen ve bakımdan geçmeyen klimalar ciddi rahatsızlıklara ve hastalıklara mutlak davetiye çıkarmaktadır. Klima temizliği ayrıca aracınızın enerji kaynağını da tasarrufa götüreceğinden size maddi açıdan da kazanç sağlayacaktır. Klima, araç içinde rahatınız için vardır. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için klima temizliğine ihtimam göstermelisiniz. Pek tabii bu kadar ile de bitmiyor. Motor temizliği, far temizliği, torpido temizliği ve bir çok detay, bunların hepsi titizlik ile yapılmalıdır. Kullandığımız tüm ürünler ve temizlik malzemeleri sertifikalı olup, sizlerin sağlığı için sakınca taşımamaktadır.

Araçlar teknolojinin ilerlemesi ile paralel olarak günümüzde çok daha konforlu ve ileri teknolojidedir. Bununla birlikte aracınızı emanet ettiğiniz noktaların güvenliği ve uzmanlığı da oldukça büyük önem taşır. Anahtarınızı teslim aldığınızda içinizin rahat olması gerekmektedir.

Araçlara hak ettiği değeri vermek

Siz aracınıza ihtimam gösterir iseniz aracınız da size çok daha uzun yıllar yol arkadaşlığı edecektir. Göstereceğiniz özen ve bakım, istenmedik anlarda, istenmeyen araç arızaların da önüne geçecektir. Araç temizliği hususunda güvenebileceğiniz, bir çok müşterilerimiz ile artık aile hukukumuzun geliştiği bizler, sizlerin başta güvenliği, sonrasında memnuniyeti için itina ve özveri ile çalışmaktayız. Sevdiklerinizin, ailenizin de araç içerisinde olduğunu düşünerek, araç temizliğinizi ihmal etmemenizin altını çiziyoruz. Ailenizin ve kendinizin hijyenini sağlarken, istenmeyen lekelerden de kurtulabileceğiniz gibi, görsel açıdan da farkı yakalayabilirsiniz.

Araç sahibi olmak itina ister. Siz aracınıza itina ettiğiniz kadar verim alırsınız. Araç temizliğine gösterdiğiniz özen kadar sağlıkla ve huzur içinde nice yollar alırsınız. Sizlere hizmet vermekten onur duyan bizler, sizin ve aracınızın güvenliği için çalışmaktayız.

Yolunuz  daima açık olması temennisi ile sağlıklı günler dileriz 🙂

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …