Yaz Aylarının Aracınıza Etkileri

Yaz Aylarının Aracınıza Etkileri

Yaz Aylarında Araç Bakımı

Eski zamanlara oranla artık günümüzde her ev içerisinde minimum bir adet araç bulunuyor. Sahip olunan araçların bakımı mevsimsel olarak değişim gösteriyor. Kişinin aracına bakım yapabilmesi ya da temizliğine dikkat edebilmesi için birkaç durum ortaya çıkıyor. Yaz aylarının getirmiş olduğu sıcaklıklar, sokak ya da mahalle ortamındaki tozlar, duruşlar ya da kalkışlar kişinin sahip olduğu aracı belli bir ölçü içerisinde etki etmesi gözlemleniyor. Yaz ve kış ayları kişilerin sahip oldukları araçlarına büyük ölçüde zararlar verebiliyor. Araçların periyodik bakımları büyük bir oranda sıkıntıları gideriyor olsa da, kişinin çıkmak istediği tatillerden önce alması gereken birçok önlem meydana getiriyor. Bu önerilerin birçoğunu kişi kendisi yapabilse de yaptırmanız gereken araç bakımlarınızı Carismax Araç Bakım Bayilerimizi ziyaret ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve aracınızı güvenle kullanarak tatillerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Sıcak Havaların Aracınıza Etkisi

Yaz aylarının araç sahiplerine sağlamış olduğu avantajlar ve de dezavantajlar ortaya çıkıyor. Kişi bu sorunları profesyonel hizmetler alarak ya da kişisel bakımlarını bir noktaya kadar girebiliyor. Yaz aylarında araç içerisinde dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta var. Aracınızın kliması normal hava şartları üzerinde çalışırken yaz aylarının getirmiş olduğu sıcaklık faktörü göz önüne alındığında çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel bir teknisyene bakımlarını yaptırabilir ya da Carismax Araç Bakım Bayilerini ziyaret ederek profesyonel yetkililer ile araç klimanızın sorunlarını giderebilirsiniz. Yaz aylarında araçlarınızda başka bir sorun olarak soğutma sistemlerinin hararet yapma gibi durumları ortaya çıkabiliyor.

Araçlardaki soğutma sistemleri genel olarak iki yıl içerisinde bir kere tamamen boşaltılarak yıkanması gerekiyor. Soğutma sağlayan sıvıların seviyesini, durum ve de konsantrasyonuna bağlı olarak kontrol edebilir ya da eksik kalan yerlerini tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken birkaç durum var. Öncelikle araçlarınızdaki motor tam anlamıyla soğuma gerçekleşmeden radyatör kapağını açmamanız gerekiyor. Kayış, kelepçe ve hortumlar üzerindeki bakımlarını yaparak gerekli kontrolleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Sıcaklığın Araç Motoruna Etkisi Nedir?

Araçlarınızdaki motorların yağlarını ve de yağ filtrelerini belirlenmiş olan süreler içerisinde değişimini yapmalısınız. Araç açısından değişim tarihleri geldiğinde bu gibi durumlarda uzun yola ya da tatillere çıkmadan önce yapmanız gerekiyor. Kişinin aracı treyler çekmesi durumunda ya da bagaj yükü araç üzerinde ağır bir yer kaplıyor ise bu gibi durumları olduğu takdirde yağ değişim sürelerini kısaltarak aracınızın sorununu giderebilirsiniz. Bu gibi durumlarda dikkat etmeniz gereken bir konu ise araç bagajında motorunuzdaki yağ eksilmesi durumunda ek bir yağ bulundurulmalıdır. Araçların en önemli sorunlarından bir tanesi de motor performansları olduğu gözlemleniyor. Aracın sahip olduğu kataloğuna bakarak belirtilmiş olan süreler içerisinde değişim yapabilirsiniz. Sahip olunan araçta bozuk rölanti, avans ayarları, düşük olan güç ve sürüş problemleri var ise Carismax Araç Bakım Bayilerini ziyaret ederek kişinin bütçesine ve tercihlerine uygun paketler ile aracınıza gerekli bakımları yaptırabilirsiniz.

Yaz ayları sürücüler ya da kişilerin araçları açısından oldukça değişik sürprizler oluşturuyor. Yaz ayları ya da yağmurlu, çamurlu yollar karşısında uzun yolculuklar ya da tatillere çıkabiliyor. Araçtaki sileceklerin çalışmaması durumunda kişinin gözlerinin yorulmasına, güvenli sürülen bir aracın tehlikelerle karşılaşmasına olanak sağlayabilir. Kişinin sahip olduğu araç üzerinde aşınan silecekleri ya da sertleşmiş olan sileceklerin değişimini aksatmadan yapması gereklidir.

Çoğu kişi araç tekerleklerinin eskimesini sorun etmeden uzun yollar yapabiliyor ya da tatillere çıkabiliyor. Eski lastikler ile uzun yol sürüşleri yapmak sürücü için oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Kişinin aracının tekerlekleri belli zamanlar içerisinde kontrol etmeli ve de belli bir kilometreye gelindiğinde lastiklerin yerlerini değiştirmesi sürücü ve araç açısından oldukça önemli bir etken olmasını sağlayacaktır.

Profesyonel Car Care Hizmeti Almak

Yaz aylarında araç için en çok sorun çıkaran ve herhangi bir zaman içerisinde arıza oluşturabilen aküler. Sürücünün yaz tatillerinde ya da uzun yol yapacağı zamandan önce mutlaka kontrol etmesi gerekiyor. Kişinin yapacağı kutup ve kablo başlarını edinebileceği tel fırça sayesinde fırçalayarak tüm yüzeylerini temizleyebilir ve de bağlantı kısımlarını sıkma işlemi yapabilir. Bu durumda dikkat etmesi gereken bir konu ise kapaklar açıldığı andan itibaren akü içerisindeki sıvının seviyesi kontrol altına alınarak, eksik bir durumda su ilave edebilir. Kişilerin bu ve benzeri durumlar karşısında yapabilecekleri sınırlı ise Carismax Araç Bakım Bayilerini ziyaret edebilir profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Size En Yakın: Araç Bakım Bayileri

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …