Araçlarda Klima Temizliği Neden Önemlidir?

Araçlarda Klima Temizliği Neden Önemlidir?

Klimalarda Oluşan Problemler

  • Sağlığımız ile ilgilidir
  • Birçok hastalığa sebep olabilecek bakteriler barındırır
  • Klima içlerinde yaşayan bakteriler kötü koku yaparlar
  • Klima içinde yaşayan bakteriler klimada tahribat yaparlar
  • Klimanın enerji sarfiyatını artırırlar
  • Klimanın performansı kayba uğrar
  • Düzensiz çalışmaya neden olan bakteriler yüzünden klimanın kullanım ömrü azalır
  • Tıkanmalara neden olan bakteriler nedeni ile sızıntılar meydana gelebilir
  • Elektrik düzeneğinde arızalara neden olabilir

Klima içlerinde üreyen küf ve mantarların verdiği rahatsızlıklardan biri de alerjik astımdır. Alerjilerden ve olası hastalıklardan korunmak, klimamızın ömrünü uzatmak, performansını korumak için düzenli olarak temizlik ve bakımlarını yaptırmalıyız. Klimanın dışı kullanıcısı tarafından temizlense de iç temizliğinin de dış temizliğinin de konusunda eğitimli bilgili kimseler tarafından incelikle ve %100 verimle yerine getirilmesi klimanın ömrünü uzatırken etrafındaki kimselerin sağlığını da koruyacaktır.

Araçlarda Klima Bakımının Önemi

Araç klimalarında havayı soğutan Evaporator adı verilen bölüm karanlık, nemli ve soğuk bir ortam yaratır dolayısı ile küf ve mantarlara şahane bir yaşam alanı sunmuş olur. Klimanın içinden içeriye bu küf ve mantarlar yüzünden kötü bir koku yayılacağı gibi sağlığı da tehdit ederler.

Carismax İle Klima Temizliği

Carismax’a geldiğinizde aracınız için detaylı iç temizlik istediğinizi söyleyin gerisini profesyonel Carismax Teknik Personelinin güvenli ellerine bırakın. Carismax Car Care’ de aracınızın temizliği en ufak ayrıntılara, en küçük detaylara ulaşılarak gerçekleştirilir.

Carismax temizlik faaliyetlerinde, kendi özel ürettiği ürünleri kullanmakta, tüm şubelerinde standart eğitimden geçmiş ekip ile aynı standart ürünler eşliğinde hizmet verilmektedir. Özel üretim ürün ve aparatları ile temizlik işleminin tamamlanmasından sonra tüm Carismax Car Care şubelerinde dezenfeksiyon faaliyeti başlar. Detaylı temizlik sırasında aracın tamamen bakteri küf ve tozlarından arındırılmasının dışında araç içindeki havayı da temizleyerek koruma altına alan ozon uygulaması gerçekleşir.

Klima gibi temizlenmesi, ulaşılması zor bölgelere patenti dünyada sadece Carismax’ da olan Nano Polısher Kıt aracılığı ile ulaşarak en küçük noktalardaki bakteri ve küfleri temizler. Dünyanın en minik polisaj makinesi Carismax farkı ile aracınızdaki en zor bölgeleri sağlıklı hijyenik temizlikle tanıştırır. Nano Polısher Kit klima temizliğinin en önemli uygulayıcısıdır, araç klimalarının iç bölgelerine rahatça ulaşan farklı boyutlardaki aparatları ile klimanızda güvenli temizlik sağlar.

Klimanızın Ömrünü Uzatın

Araç içindeki klimalarınızın tam verimle çalışması, arıza yapmaması, eskimemesi ancak düzenli olarak bakımlarının yapılmasına temizliklerinin ihmal edilmemesine bağlıdır. Elbette bakım ve temizlik için seçilen kurum aracınızı emanet edeceğiniz ekip önemlidir.

Kullanılan ürünler aracın iç bölümlerinin kaplamalarına zarar vermeyecek uzun süre temizliklerini koruyacak, insan sağlığına etkileri olumlu nitelik taşıyacak biçimde seçilmelidir. Gelişen ve yükselen yaşam standartlarımız artık bize çevreci olmayı, sağlıklı ürünler kullanmayı, eğitimli iş gücü ile çalışmayı, kurumsal işletmeler ile yola çıkmayı, yaşam alanlarımızı biçimlendirirken önleyici tedbirler almayı zorunlu kılıyor.

Günlük yaşamımızın dinamizmini yönlendiren araçlarımızın kullanırken, temizlerken eskimemesi güvenli sürüş sağlaması, iç dış temizlik ve bakımlarının düzenli yapılması aracımızın bize yıllarca hizmet edebilmesinin temel koşuludur. Klima ve diğer tüm bölgelerin özenle profesyonel teknik ekip tarafından temizlenmesi, dezenfekte edilmesi aracın her bölümünün ömrünü uzatırken araç içindeki sağlığı da güvence altına alacaktır.

Klima Dezenfeksiyon Hizmeti

Marka veya model fark etmeksizin tüm araçların klima dezenfeksiyon uygulaması için sizi en yakın bayimize davet ediyoruz.

Carismax Temizlik Uygulaması

Araçlar bilgi birikimi gerektiren teknolojik makinelerdir onların herhangi bir bölgesinde hangi etki hangi sonucu yaratır, araçların imal edildikleri maddeler nelerden nasıl etkilenir sorularının cevabı belirli bir eğitim ve bilgi birikimini gerektirmektedir. Aynı şekilde temizlik sırasında kullanılan ürünler son teknoloji kullanılarak hizmete sunulmakta nerede hangi ürün ne ile nasıl uygulanır belirli bir eğitim ve bilgi birikimini zorunlu kılmaktadır.

CARİSMAX kurumsallaşma sürecini tamamlamış çağdaş teknolojik yöntemleri faaliyet alanına yoğun biçimde dahil etmiş sürekli eğitim yaklaşımı ile konusunda uzman maksimum verimle çalışan teknik ekibini oluşturmuş kendi Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştiren, kendi eğitim akademisi bulunan, kendi ürettiği temizlik ürünlerini kullanan ender Car Care firmalarından biridir.

Carismax Türkiye’de ilk kez uygulamaya giren, henüz kullanıma açılan pek bir çok ilkin profesyonel uygulayıcısıdır. Teknolojiyi ve yenilikleri dünya ile eş zamanlı izleyen kendi Ar-GE çalışmalarında ve Eğitim akademisinde uzun soluklu çalışmalar neticesinde yenilikleri hayata geçiren yaklaşımı ile CARİSMAX inovatiftir.

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …