Aracınızda Bakteri Üresin İstemezsiniz Değil Mi?

Araçlarda Bakteri Üremesi

SAĞLIĞINIZ İÇİN, EN YAKIN CARİSMAX ŞUBESİNİ ZİYARET EDİN.

Araçlarınızın oturma bölümlerini oluşturan koltuklar kumaşlar ile kaplıdır ve en kaliteli kumaş bile bakteriler ile tanışmak zorunda kalır zira havadaki toz alışverişi bir yana en sağlıklı ve en temiz insanın vücudundan bile bakteriler dökülerek etrafa saçılır bu döküntüler aracınıza binen insanlar aracılığı ile aracınızın her yerine saçılır.

Bilimsel açıklamalar insan vücudunda herhangi bir hastalığa neden olmadan yaşamlarını sürdüren bakterilerin bulunduğunu, giysilerin bu bakterilere rahat bir yaşam alanı sunduğunu üstelik bu yaşam koşullarında kolayca üreyebildiklerini söylüyor. Kötü kokular, lekeler, renkte bozulmalar bu küçük canlıların sebep olduğu tahribatlar.  Tekstil ürünleri nem tutma özellikleri ve geniş yüzeyleri ile bu küçük canavarlara her olanağı sunar sonuçta ürün çirkin, kötü kokulu ve kullanılamaz hale gelir.

Bakteriler sadece kumaşlarda mı? Hayır elbette. Soluduğumuz havada, toprakta, dokunduğumuz bir nesnelerde yaşamaktalar bir kısmı elbette vücudumuzu koruyan bakteriler olsa da zararlı olanlardan kurtulmak zorundayız.

Mikrobik tek bir bakterinin uygun nem ve gıda bulduğunda 9 saatte 6 Milyar bakteriye ulaştığını biliyor muydunuz?

Ve araçlarınızdaki kumaş alanlar onlara üreyecekleri yaşam alanını fazlası ile sunmakta. Hem eşyalara hem sağlığımıza zarar veren inanılmaz hızla büyüyerek sağlıklı yaşam olanağımızı tehdit eden bu canlılardan arınmak kurtulmak zorundayız kurtuluşumuzun tek çaresi onları öldürebilecek güçte hijyenik bir temizlik metodu uygulamak.

ARAÇLARA EVDEKİ TEMİZLİK ÜRÜNLERİ UYGULANABİLİR Mİ?

Elbette hayır. Evlerde kullanılan temizlik ürünlerinin insan sağlığını tehdit ettiği çok fazla kimyasal içermesi nedeni ile kullanımlarının azaltılması gerektiği sık sık basın yayın organlarında yetkili kimseler tarafından dile getirilen bir sorun.

Araçlar kendi üretim ham maddelerine uygun biçimde uzun Araştırma-Geliştirme çalışmaları sonucunda üretilmiş ürünler ile araçlar ve ürünleri konusunda eğitim almış profesyoneller tarafından özenle temizlenmelidir.

TEMİZLİK NEDİR?

Gözle görünmeyen organizmalar ölmedikçe temizlik sağlanmış olmayacaktır. Su ve kimyasal içerikli deterjanlar ile arabanızı iç dış yıkayabilirsiniz görüntüde elde ettiğiniz parlaklık size temizlendiği izlenimi de verebilir fakat aracınızı sadece yıkamış olursunuz. Yıkadınız ama temizleyemediniz.

Temizlik kötü kokulara sebep olan, lekelenme ve yıpratma yaratarak nesneleri mahveden yetmezmiş gibi saatler içinde milyarlarca üreyen canlıların öldürülmesi böylece sağlığınızın ve aracınızın korunması demektir.

CARİSMAX TEMİZLİK ANLAYIŞI NEDİR?

Carismax personeli aracınız ile yaklaşık 4-6 saat aralığında zaman harcayarak detaylı temizlik gerçekleştirir, bu süreç aracın her bölümünün ve yüzeyinin dezenfekte edilmesi mikroorganizmalardan tamamen arındırılmasını içerir.

Carismax, her kumaş türüne göre farklı uygulanacak kimyasal içermeyen uzun Araştırma-Geliştirme çalışmaları ile ürettiği temizlik ürünlerini kullanır. Kumaş çeşitleri, kumaş-Deri karışımı gibi farklı döşemelerin farklı temizlik biçimleri ve ürünleri bulunmaktadır ve çalışmanın tüm detayları Carismax’a özeldir.

Aracınızın metal ve plastik aksamları için yine farklı temizlik ürünleri ve temizleme yöntemleri kullanılmaktadır. Kurumsallaşma sürecini tamamlamış, dünya standartları ile uyumlu kalite yönetim sistemleri ve eğitim anlayışını uygulayan işletmeler ürünlerinde ve hizmetlerinde yeşil olmayı da ihmal etmemek durumundadır ki CARİSMAX dünya standartlarını yakalamış, müşteri memnuniyeti odaklı, alanında çağdaş hijyen koşularını sağlayan çevreci nitelik göstererek sağlıklı temizlik ürünlerini geliştirerek kendi kurumunda kullanan ender firmalardan biridir.

CARİSMAX TEMİZLİK UYGULAMASI

Vakumla kumaşlardaki tüm nemi çekmek böylece bakteri üreme koşullarını bozmak yok etmek CARİSMAX temizlik uygulamasının başlangıcını oluşturur, aracın her bölümü özenle vakum makinesi kullanılarak vakumlanır. Plastik ve metal bölümler yine kendi yapılarına özel üretilmiş ürünler ile temizlenir ardından yüksek sıcaklık verilerek mikroplar öldürülür ve nihayet ozon uygulanarak bakterilerden arındırılır aracın her noktası her yüzeyi.

OZONUN DEZENFEKSİYON ETKİSİ NEDİR?

Araç yüzeyi, kumaşı, plastik aksamı, metal bölümleri temizlendi peki aracın içindeki hava? Havada uçuşan mikroorganizmalar ne olacak? İşte Ozon dezenfeksiyonu ile aracınızın içinde ki havada temizlenir. Ozonun koruyu kalkan özelliği Carismax temizliğinin kalıcılığının ve koruyuculuğunun vazgeçilmez aşamalarından birini oluşturur.

Detaylı temizlik sırasında ulaşılamayan bir bölge olduğu takdirde kötü kokuların oluşması ve mikroorganizmaların çoğalması kaçınılmazdır bu nedenle klima içleri, havalandırma kanalları, montaj ek yerleri, döşemelerdeki dip bölgeler ancak ozon dezenfeksiyonu ile tamamen arındırılır ve koruyucu bir kalkan oluşturur. Ozon tüm organizmaları yok ederek bir sonraki CARİSMAX ziyaretinize kadar sizi, ailenizi, aracınızı ve aracınızda ağırlayacağınız konuklarınızı korumaya devam edecektir.

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …