araç yıkamanın incelikleri

Araç Yıkamanın İncelikleri

Aracınızın sıfır ya da ikinci el olmasının bir önemi yok aslında aracınıza iyi bakmanız, boyasının yıpranmaması, çiziklerden ve yıpratıcı etkenlerden uzak tutulması, dolayısı ile korunması, temizliğinin bilinçli araca ve boyasına zarar vermeyecek boyasını camlarını çizmeyecek ürünler ve yöntemler ile yerine getirilmesi aracınızın daima yeni ve göz alıcı görünmesini sağlayacaktır.

Aracı Korumak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Otomobilinizi güneş altında uzun süre bırakmayın
  • Aracınızı yıkatmak için sabah erken saatleri ya da akşam üstü saatlerini tercih edin
  • Aracınızı yıkatacağınız işletmelerde kullanılacak ürünlerin organik olmasına dikkat edin
  • Aracınızı yıkatacağınız işletmelerde kullanılan yöntem ve aparatlar hakkında bilgi sahibi olun
  • Aracınızı temizletmek için kurumsallaşmış firmaları tercih etmeye özen gösterin
  • Aracınızın düzenli bakım istediği gerçeğini göz ardı etmeyin
  • Kasko ve sigortasını yapmayı ihmal etmeyin

Araç Bakımı Neden Önemlidir?

Teknolojinin gelişmesinden en fazla etkilenen sektörlerin başında otomotiv sektörü yer almaktadır dolayısı ile araca yapılacak bakımda kullanılacak yöntemler, araç gereçler de yeni teknolojileri içermektedir. Araç bakım ve temizliğinde kullanılacak ürünlerin ve yöntemlerin geliştirilmesindeki temel amaç araçların eskimesini, yıpranmasını önlemek ve hatta yenilemektir.

Otomotiv sektörü sadece yeni araç üretmek için değil alt dallarını oluşturan sektörleri de beraberinde geliştirmekte Araştırma-Geliştirme faaliyetlerini geniş bir platformda titizlik ile ve son teknolojileri kullanarak gerçekleştirmektedir. Söz konusu olan sadece yapılacak işlemler de değildir verilecek tüm hizmetlerde çağdaş çalışma prensiplerinin uygulanması, müşteri memnuniyeti, hizmet kalitesi, güvenilirlik uluslararası standartlara uygun, kurumsallaşma sürecini tamamlamış tavır sergileyen işletme olmak günümüz Car Care işletmeciliğinin bir gereğidir.

Aracınızın her bir bölümünün titizlikle temizlenmesi ayrıca her bir bölümünün titizlikle bakımının yapılması aracınızı temiz aynı zamanda yeni bir görünüme kavuştururken sağlıklı, konforlu ve elbette güvenli sürüş gerçekleştirmenizi de sağlayacaktır.

Güvenli Temizlik Nedir?

Araçta özel geliştirilmiş boya, döşeme ve camları yıpratmayan çizmeyen organik ürünlerin kullanımı, Araştırma-Geliştirme faaliyetleri sonucunda üretilmiş özel aparatlar yardımı ve yöntemler ile aracın en minik detay bölgelerine ulaşılması böylece tüm bakterilerden arındırılması, kumaş bölgelerin yine özel üretilmiş temizleyiciler ile dezenfekte edilmesi tekrar tozlanmasını önleyecek yöntemlerin uygulanması ve hatta araç içindeki havanın temizlenmesi çağdaş günümüz araç temizliği yaklaşımıdır.

ARAÇ TEMİZLİĞİ ve BAKIMINDA CARİSMAX FARKI

CARİSMAX Car Care firmasını ayrıcalıklı kılan kurumsallaşma sürecini ulusal ve uluslararası platformda tamamlamış olması dolayısı ile hizmet kalitesini dünya standartlarına taşımasıdır. Carismax kendi üretimi olan özel organik temizleme ürünleri kullanır, araç bakım ve temizlik faaliyetlerinde görev yapan iş görenler Carismax Akademi’de eğitim almış işletmenin kendi yetiştirdiği ve uzmanlığından emin olduğu teknik personellerdir. Tüketicinin memnuniyetini sağlamak, tüketicinin kuruma yüzde yüz güvenmesini temin etmek Carismax faaliyetinin amacını oluşturur.

Carismax son teknolojiyi ve son teknolojik yöntemleri kullanarak hizmet verir. Aracın boyasına, camına, döşemesine, deri ve metal bölgelerine özel ayrı temizlik ürünleri ve ayrı aparatlar kullanarak eskimemesi, yıpranmaması sağlanırken yenilenmesine yeni kalmasına hizmet eden koruyucu temizlik faaliyeti gerçekleştirilir.

Araç iç ve dış temizliklerinin her bir detayı için geliştirilmiş özel yöntemler ve araçlar kullanılır. CARİSMAX CAR CARE’ de yıkatıyorsanız aracınızı sadece temizletmiyorsunuz, aracınızın kullanım ömrünü de uzatıyorsunuz demektir. Düzenli olarak yaptıracağınız bakım ve temizlik uygulaması ile aracınız sadece temizlenmiyor koruyucu yöntemlerin kullanılması nedeni ile aracınızın ömrü de uzuyor.

Bebek Koltuğu Temizliği

CARİSMAX CAR CARE araçlarınıza olduğu kadar aracınızda yolculuk edecek ailenizin, bebeklerinizin de güvenliğini hijyenik koşullarda seyahat etmelerini önemsiyor. Bebek koltuklarının kimyasal olmayan ürünler kullanılarak özenli bir biçimde dezenfekte edilmesi sureti ile gerçekleşen bakım ve temizlik bebeğinizi tüm olumsuz etkenlerden korumuş olacaktır.

Araç iç temizliğinde gerçekleştirilen klimaların dezenfeksiyonu, özel aparatlar kullanılarak en minimal bölgelere ulaşılması detaylı hijyen sağlarken antibakteriyel uygulama ile araç içindeki her detay döşemesinden, metal bölmelerine, kumaş akşamlardan, tavanına, deri bölümlerine kadar ayrı temizlik ürünü ile dezenfekte edilerek sağlıklı sürüş koşullarına hazırlanmaktadır.

Olabilecek mantar, küf gibi bakterileri yok etmek üzere uygulanan ozon ile dezenfeksiyon da bir başka temizlemem yöntemidir. Ozon dezenfeksiyon uygulamasının amacı araç içindeki tüm bakterilerin yok edilmesini sağlamak ayrıca araç içindeki havayı da temizleyerek ,sağlıklı solunumun gerçekleşeceği koşulları oluşturmaktır.

Size en yakın araç temizlik uygulama merkezimize ulaşmak için tıklayın.

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …