erkekler ve arabaları

Erkekler ve Arabaları

Tarihte erkekler ve atları arasında bir bağ kurulmuş at erkeğin gücü olarak gösterilmiş, iyi at binen ve savaşan erkekler, ’Asker’ yada ’Bey’ kimliği kazanmışlar. Günümüzde atların yerini alan otomobiller sosyal statü ve erkeğin gücünü ifade eden psikolojik bağını halen sürdürmektedir.

Pahalı tüketim araçları genellikle markadır ve marka ürünün satışı, ticari ortamda talebinin artırılması amacı ile satış pazarlamanın vazgeçilmez koşulu olan ürüne bir duygunun entegre edilmesi çalışması ile sunulur. Ve bu unsur belki de en çok otomobil satışlarında öne çıkmaktadır.

Tüm araç reklamlarında bayan sürücülerin sayısı artıncaya kadar erkek en bakımlı ve çekici hali ile sürüş koltuğunda oturur ona yine bakımlı ve çekici bir bayan eşlik eder ya da eşlik etmek isteyen bir durumda görüntülenerek aracın erkeğin cazibesine ve gücüne kattığı değer olarak gösterilirdi.

Erkekler ve arabaları arasındaki bu bağ bayan sürücülerin sayısı artsa da asla değişmeyecektir. Tüm araştırmalar gösteriyor ki erkelerin arabaları her zaman özenli ve temiz. Erkekler arabalarını biraz da kendileri gibi görüyor kendilerine gösterdikleri özeni gösteriyorlar, onlar için arabalarının tertemiz parlaması güzel kokması çok önemli.

Otomobilleri parlayan erkekler kendilerini böyle bir araçta daha huzurlu ve güvenli hissediyorlar adeta kendi güç ve çekiciliklerini artıran bir unsur gibi üstelik araçlarına gösterdikleri özen temizliğinden ibaret değil. Aracın düzgün çalışması herhangi bir arızasının olmaması da büyük önem taşıyor erkekler için. Aracın bozulması erkeğin bir nevi güç kaybıdır, o arabasına hâkim olmak ister daima sürücü koltuğunda olmak ister arabasından vazgeçmek itibarından ve sosyal statüsünden vazgeçmek gibidir adeta.

Otomobil üreticileri satışın tüketicinin kararı ile ilgili bir eylem olmasından hareket ile cinsiyete göre bireylerin davranışlarını da dikkate alarak hazırlandıklarından otomobiller pazara, erkek tüketicilerin gücünü temsil eder nitelikle sunulmuş. Üretilen bazı arabalara bayan ismi verilmesi de anlamlıdır. Araç bazen kadındır bir bayan kadar zarif ve bakımlı olmalıdır, temiz olmalıdır. Pek çok erkek arabasından kızım diye söz eder.

Temizlik sade bir kelime gibi görünse de güçlü, bakımlı, saygın, özenli ve titiz gibi pek çok fikir oluşturur aracın sahibi hakkında, zihnimizde bir kimlik yaratır. Erkekler arabalarına özen gösterirken nelere dikkat etmelidirler, arabalarının bakımını nasıl yapmalıdırlar soruları ile yakından ilgilidirler.

Carismax, erkek sürücülerin araçlarına verdikleri değerin ve gösterdikleri özenin farkındalık bilinci ile otomobillerine gerekli özeni göstermekte boyasının korunması için gerekli önlemleri almakta, üç ayrı Boya Koruma uygulamaları ile aracınızı her zaman parlak ve yepyeni tutmanızı sağlamaktadır. Detaylı temizlik faaliyetlerini titizlik ile yerine getirerek, bütçenize uygun farklı koruma paketleri sunmaktadır.

İkinci el araç sahipleri araçlarını acenteden yeni alınmış gibi parlak ve muhteşem görmek isteyebilirler Carismax burada da sürücülerin isteklerine uygun maksimum seviyede verimli hizmetler sunmaktadır. Crystal Koruma ile aracınız temiz, bakımlı ve parlak görünecek aracınızı kullanırken kendinizi muhteşem hissedeceksiniz.

Temizleme faaliyetleri birkaç ayrı kategoriden oluşmakta araç sahibi o an kendi ihtiyacına en uygun paketi seçerek aracının tüm detaylı temizleme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Motor ve jant temizliği, klima temizliği gibi faaliyetlerin bulunduğu çok fonksiyonlu seçenekler sunulmaktadır.

Carismax kurumsal bir firma olması nedeni ile; ulusal düzeyde bayilikler vermekte, çalışma prensipleri ve kalite standartları anlayışını tüm bayilerinde uygulamaktadır. Carismax Akademi eğitim faaliyetleri ile sektörün uzmanlarını yetiştirerek Türkiye çapında Carismax farkını yaşatmakta, çalışma anlayışını yaygınlaştırmaktadır.

Temizlik ve koruma paket uygulamaları dışında yararlanabileceğiniz hizmetlerden biri olan Güneş Kontrol Cam Filmleri ile aracınızın iç bölümünü korumaya alabilirsiniz. Güneş ışığının %42’sini engelleyen cam filmleri, kızıl ötesi ışınların %99’unu engelleyerek, Bir’ den fazla renk seçeneği ve yaşam boyu garanti sunmaktadır. Cam filmlerinin güvenlik açısından en büyük faydası bir kaza anında cam parçalarının dağılmasına izin vermeyerek yaralanmalara karşı koruma sağlamasıdır.

Mini onarım paketlerinde Jant onarımı, İç Döşeme, kaporta ve göçük düzeltme işlemleri gerçekleştiriliyor. Online randevu hizmetleri, en yakın bayi bilgisi ve müşteri hizmetleri ile Carismax Türkiye çapında car care bayilikleri vererek hizmetlerini ve hizmet kalitesini siz değerli araç sahipleri ile buluşturmayı hedefliyor. Family Car, Lady Car, New Car, Baby Car paketleri ile özel hizmet fonksiyonlarını da yerine getiren Carismax ile tanışın.

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …