Anasayfa / Blog / Köşe Yazıları / Yeni Araca Boya Koruma Gerekir mi?
yeni araca boya koruma gerekir mi

Yeni Araca Boya Koruma Gerekir mi?

Yeni Araç Boya Koruma

Yeni sahibi olduğunuz aracınızın uzun yıllar aynı yenilikte kullanmanız sadece ona iyi bakmanız ve kirlendiği zaman yıkatmanız anlamına gelmiyor, yeni aracınıza sadece temizlik yeterli mi? Evet o an için yeterli ama aracınızın yeni olması aracın boya parlatma ve koruma yaptırmanıza engel değildir.

Peki neden?

Çünkü aracınızın boyasının en dayanıklı olduğu zaman en yeni olduğu zamandır! Her araç boyasının belirli bir sertlik derecesi vardır. Araç boyalarının sertlikleri aracın markasına ve modeline bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu sertlik, araç boyasının dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Carismax profesyonel boya koruma ürünleri yüzeyi sertleştirerek çizilmeye ve boyaya zarar veren dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale getirir. Aracın boyası ne kadar yeni ise boya korumanın vernik üzerinde yaratacağı sertlik o kadar yüksek olur. Dolayısıyla daha dayanıklı ve daha uzun süreli koruma elde edilir.

Buradan da anlaşıldığı gibi yeni (0) araç sahibi olan herkesin aracını satın aldığı bayiden hiç kullanmadan hemen boya koruma uygulamasını yaptırması yararına olur. Çünkü; zamanında yapılan boya koruma aracın uzun süre temiz ve bakımlı kullanmanıza sebep olacaktır.

Unutmayın ki

Almış olduğunuz sıfır km aracınız, fabrikadan teslim almış olduğunuz bayiye gelene kadar uzun bir yol kateder.

Bu yolculuk esnasında artık aracınız fabrika koşullarından çıkmış doğal ortamla iç içe kalmıştır. Hele ki depoda da ve bayide bir müddet kalmışsa bir çok amatör temizlik durumuna maruz kalmış olabilir.

Yeni almış olduğunuz sıfır otomobilinize en iyi bakım ve koruma Carismax bayilerinde sizi bekliyor.

Deluxe boya koruma ve Protect boya koruma hizmetlerinde sağladığımız çizik giderme işlemini uygulamadan sadece yeni araçlara özel sunduğumuz boya koruma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için Carismax Bayilerinden destek alabilirsiniz.

Son olarak

Yeni aracınıza boya koruma uygulaması yaptırmazsanız bile Mutlak suretle boya koruma filmi‘ni yaptırmanız şiddetle tavsiyemizdir.

ÖNERİLEN SAYFA

Araçlarda Pas Nasıl Onarılır?

Araçlarda Pas Nasıl Onarılır?

Aracınızı uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız, oluşan paslanmayı nasıl düzelteceğinizi bilmek iyi bir fikirdir. Pas, metalin başlıca …