cam filmi neden kullanılır

Cam Filmi Neden Kullanılır?

Cam Filmi Yaptırmak

Aracınızı modifiye işlemleri ile daha güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız, muhtemelen aklınıza ilk gelecek içerik cam filmidir. Cam Filmi yaptırmak için birçoğumuzun farklı nedenleri bulunmaktadır.

Ama genel olarak bakıldığında; aracın estetik bir görünüme kavuşma durumudur.

Peki gerçekten cam filmi aracınız için estetik görünüm sağlayan bir ürün müdür?

Cam Filmlerinin Özellikleri

Cam filmleri ısı, ışık, uv ışınları engellemek için kullanılan, polietilen malzemeden üretilen kaplama ürünleridir. Polietilen ürünler; dayanıklı olması ve ısıya maruz kaldığında gaz, duman, koku, vb. gibi etkileri olmadığı için sağlık açısından da oldukça zararsızdır.

Kaliteli bir filmle kaplanmış araç camı, uv ışınlarını %99’a varan oranlarda engeller. Işığı kırma özelliğinden dolayı araç içi ısısını da dengelemeye büyük ölçüde yardımcı olur.

Cam Filmlerinin Faydaları

Yazın serin, kışın ise daha sıcak bir ortam oluşturulmasında etkilidir.

Isı ve uv ışınları geçirgenliği daha az olduğu için aracınızın döşemelerinin solmasını ve zarar görmesini engeller.

Güneş ışığına karşı göz hastalığı / hassasiyeti olan sürücüler için daha konforlu bir sürüş sağlar.

Fakat cam filmi seçimi kadar, cam filmi renk tonları seçimine de dikkat edilmelidir. Aşırı koyu tonlu cam filmleri gece yolculuğunda görüş mesafesini azaltacağı için büyük kazalara sebep olabilir.

Cam filmi kapkaçlara karşı da kullanılabilir. Kırılması durumunda film, camın hasar almamasını ve dağılmasını geciktireceği için kötü niyetli kişilerin işini de zorlaştırır.

Fakat ön camlarda kullanılan filmler de aynı etkiyi gösterdiği için, sürücü veya yolcunun başını cama çarpması durumunda sürücünün cam içerisinde sıkışma tehlikesi oluşturabilir.

Normal olarak otomobil ön camlarında kullanılan lamine camlar gerilmeli olarak üretilirler ve kırılma durumunda aracın içine doğru değil geometrisinden dolayı dışarı doğru çok küçük parçalara ayrılarak kırılırlar.

Sonuç olarak, Türkiye’nin enerji konusundaki cari açığı ve trafiğe çıkan araç sayısı da düşünülürse, fazladan klima kullanımı sonucu oluşan yakıt giderleri cam filmi kullanımı ile mutlak suretle azalacaktır. Bu tasarruf bile, bütün olarak ele alındığında ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

Aynı zamanda size ve yakınlarınıza konforlu bir sürüş, güvenli yaşam alanı hem de aracınız için estetik bir görünüm sağlayacaktır.

Carismax Cam Filmleri

Arzu ederseniz sizde aracınıza cam filmi yaptırmadan önce, Carismax bayilerinde konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıntılar için cam filmi uygulama hizmeti sayfasını inceleyebilirsiniz.

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …