aracınızın boya yüzeyindeki parlaklık silikonlu cilamı

Aracınızın Boya Yüzeyinde ki Parlaklık Silikonlu Cila mı?

Araç Boyası Parlaklığı

Günümüz de birçok insanın ekonomik özgürlüğünü ilan ettikten sonra yaptığı ilk yatırım otomobildir. Aldığınız otomobili muhtemelen krediyle aldığınızı varsayalım, uzun yıllar satmadan kullanacaksınız ve ilk günkü görünümünde kalmasını istersiniz. Ama unutulmaması gereken en önemli konu ise yeni gibi durması zamanında yaptıracağınız bakıma bağlı.

Otomobillerin son yıllarda değişen boya ve vernik yapısı (seramik bazlı) daha sert, daha zor çizilen, daha zor deforme olan bir boya grubu ile bizi tanıştırdı.

Seramik bazlı boyalar

Önceki teknolojide üretilen boyalara göre daha çok sert olan bu boyaya geleneksel cila grupları ile müdahale etmek bir sürü sorunu gündeme getirmektedir. Bu sorunların başında hareye (hologram) davetiye çıkarmak demektir. Boyanın sert olması bu klasik cilaların boya yüzeyine giremiyor olması, boya yüzeyinde dalgaların (harelerin) ya da bizim kullandığımız ismi ile hologramların oluşmasına neden olacaktır.

Peki silikon bazlı ürünlerin mucizesine ne demeli?

Mucize ürün; silikon veya yoğun silikon makyajını duydunuz mu?

Otomobil yoğun silikon (yağlı bir malzeme) içeren cilalar ile pırıl pırıl hale getiriliyor. Silikon desteği ile pırıl pırıl olan otomobil yüzeyi üzerinde başta harelenme olmak üzere hiçbir problemi görebilmeniz mümkün değildir.

Boya koruma uygulaması yaptırırken dikkat edin

Yaptırdığınız boya bakımının birkaç yıkama sonrası otomobilinizi incelerseniz, yani silikonun otomobili yüzeyindeki etkisini kaybetmeye başladığı dönemde gerçek otomobilinizle baş başa kalırsınız. Harelenmeler, çizikler ve diğer problemler giderilmiş mi, giderilmemiş mi o zaman çok daha net görebilirsiniz. Hare Nedir?

Otomobiliniz uygulama merkezinden çıkarken uygulanan yoğun silikon içeren cilalar gerçek bir makyaj vazifesi görür. Göreceğiniz tüm aksaklıklar silikonun yoğun ışıltısı altında kaybolur gider o kadar parlaktır ki başka hiçbir yeri görmenize müsaade etmez “aracınız sizi büyülemiştir.”

Oysa ki bu gerçek bir oyundur, makyajla tüm fiziksel ayrıntıların düzeltilmesi gibi güzel bir şeydir. Bir dönem sonra aşık olduğunuz otomobiliniz sizi yanıltacaktır bu da silikon mucizesidir dikkatli olmak gerekir…

Bunu şöyle söylemekte fayda var; size bu işlemi yapan işyeri yöneticisi ve de bu uygulamayı yapan usta sizi bir sonra ki yıkama için kesinlikle aracınızı getirmenizi ister.

Çünkü aracı kontrol etme adı altında amaç gerçekten silikon mucizesine devam etmektir.
Carismax Car Care yaptığı uygulamalarda asla silikon bazlı ürünleri tercih etmez, çünkü otomobilinize yapılan her işlemin uzun zaman boyunca pırıl pırıl bir otomobil kullanmanızı sağlamak bizim için çok önemlidir…

Saygılarımızla

Aydoğan RENÇBER

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …