araç nasıl yıkanır

Araç Nasıl Yıkanır?

Araçlarımız, sahip olabilmek için ciddi rakamlarda ödemeler gerçekleştirdiğimiz, bütçemizden düzenli bakımına para ayırdığımız, kendimiz ve ailemiz için fayda sağlayan rahatça seyahat etme olanağına kavuştuğumuz, yaşamımızı kolaylaştıran en önemli gereksinimlerimizden biri.

Peki hayatımızda bu kadar önemli bir yeri bulunan ve ciddi rakamlara satın aldığımız araçlarımızın boyasını Nasıl korumalıyız? Nasıl yıkamalıyız? Boyasının çizilmemesi ve parlaklığını yitirmemesi için Hangi yöntemleri kullanmalıyız? Araç bakımı hakkında yeterli bilgiye sahip miyiz?

Pek çok araç sahibi araç yıkama merkezine götürmek yerine kendisi temizlemeyi tercih edebiliyor peki bu yaklaşım Doğru mudur? Profesyonel uygulamalar ile bireysel çabalar aracın boyasının korunmasında aynı verimliliği sağlayacak mıdır?

Profesyonel yaklaşım sözünü burada biraz açmakta fayda var. Araçta kullanılan boyaların türü, araç boyasına hangi uygulamaların ve maddelerin zarar verdiği araç bakım konusunda eğitim almış nitelikli kişiler tarafından bilinir ve uygulamalar uzmanlar tarafından aracın boyasına zarar vermeyecek maddeler ile ve zarar vermeyecek usuller ile uygulanır.

Bireysel yıkama yapan biri muhtemelen aracın kirli yüzeyine su döküp ardından fırça darbeleri ile akıtmaya çalışacaktır fırçalama sırasında araç üzerine biriken toz içindeki sert cisimcikler aracınızın boyasını çizecek, bilinçsizce kullanılan yıkama deterjanları aracınızın boyasını ve parlaklığını bozacaktır. Aracınız temiz ve parlak görünsün isterken mat ve çizik bir aracınız olacaktır.

Araç boyası için zararlı olacak etkenler bilinmeden bu pahalı arkadaşınızı uzun zaman yeni ve parlak tutmanız mümkün olmayacaktır. Araçlarını kendisi yıkamak isteyen kişiler hali ile bu eylemi güzel güneşli bir havada gerçekleştirmek isteyecekler, kendilerinin üşümemeleri için ve arabanın daha kolay kuruyacağını düşündükleri için, oysa araç güneş ışında yıkanmamalıdır.

Suyun sıcaklığı önemlidir, boyaya zarar vermeyecek sıcaklığın ayarlanması gerekir, araç sert fırçalar ile fırçalanmamalıdır, Araç boyası çizildiğinde, parlaklığını yitirdiğinde oldukça eski görünecektir. Güneş ışığı, fırçalama ve deterjanlar aracımıza zarar vererek eski görünmesine neden olacağından profesyonel yıkama yapan merkezlerinden birini tercih etmek aracımızın boyasını koruduğu gibi boya ömrünü koruyarak uzatacaktır.

Günümüzde otomotiv sanayi ve yan ürünleri ilgili kategorilerini kapsayan alanlarda teknolojik gelişmeler her geçen gün daha fazla uygulanmakta araçlarımızı kapsayan faaliyetler çok daha bilinçli gerçekleştirilmektedir. Aracın temizliğinden söz ettiğimizde söz konusu olan elbette sadece boyası ve dış aksamı değildir, araç iç temizliği bireysel çaba ile oldukça zahmetli ve tam bir temizliğin gerçekleşmesi olanaksızdır.

Uzman kişilerin görev yaptığı ve son teknolojik uygulamaların gerçekleştirildiği yıkama merkezlerinde anti bakteriyel araç için özel üretilmiş temizlik ürünleri kullanılmakta, yine koltuk kaplamalarını dezenfekte edecek teknoloji kullanılmaktadır.

Araç içinde koltuklar, plastik aksamlar, camlar dışında klimalar da temizliğine özen gösterilmesi gereken bölümdür. Motor temizliği, farlar, araçta temizlenmesi gereken tozlanmış tozlanabilecek her detay büyük bir özen ile temizlenmelidir ve bu denli ayrıntılı, hijyen sağlayan ve araca zarar vermeyecek temizlemem ancak profesyonel bir merkezde gerçekleştirilebilir.

Tam hijyen sağlanarak temizlenmiş aracımız artık sağlıklı bir ortama kavuşturulmuştur, çocuklarımızı güvenle taşıyabiliriz aracımızda. Carismax Araç Bakım Merkezimizi ziyaret ettiğinizde çağdaş yöntemleri kullanan uzman Carismax yetkilileri tarafından güler yüzle karşılanacak aracınıza, bütçenize ve tercihlerinize uygun Bakım, Yıkama ve Mini Onarım paketleri ile karşılaşacaksınız.

Aracınızı Carismax Bakım Merkezine emanet etmek, aracınızın boyasının parlak, uzun ömürlü ve yepyeni görünmesini sağlarken son teknoloji kullanılarak iç akşamlarda gerçekleştirilen hijyenik temizlik sağlığınızı koruyacak, aracınızın bakımlı ve titiz görünmesini temin edecektir.

Mini onarım paketleri aracınızın lastiğinden, motoruna, klimasına, farına kadar tüm ayrıntıları ile ilgilenecek güvenli sürüş şartlarınızın korunmasında destekçiniz olacaktır. Carismax otomotiv alt sanayi kollarındaki tüm gelişmeleri yakından izleyerek uygulayan kurumsal yapısı içinde Carismax Akademi’yi kurmuş alanında uzman personeller yetiştirmekte, ülke istihdamına, mesleki yeterlilik sahibi kimseler yetiştirerek ve görevlendirerek katkıda bulunmaktadır.

Carismax sadece araçlarınızla değil Yat ve tekneleriniz ile ilgilenmekte ihtiyaç duyacağınız steril, yat ve teknelere uygulanan sağlıklı yöntemleri ile temizlik faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin yaklaşık On ilinde hizmet vermekte olan Carismax Bayi dağıtımı ile ulusal istihdama katkılarını sürdürürken Carismax kalitesi ve güvencesi ile halkımızın tanışması çabalarını ulusal ve uluslararası alanda sürdürmekte, Carismax faaliyetlerini ulusal düzeyde yaygınlaştırmaktadır.

Dijital platformda ulaşabileceğiniz, online randevu alabileceğiniz faaliyetlerini de sürdüren Carismax; aracınızın ve güvenli sürüşünüzün güvencesidir.

ÖNERİLEN SAYFA

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Uzun Zaman Garajda Kalmış Bir Araba Nasıl Çalıştırılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı aracınız garajda ya da bir otoparkta aylarca çalışmadan beklemek zorunda kalmış olabilir. …